02/18/2020
AnasayfaYAZILAREller ‘Yeni Dünya’ kurarken, biz ne yapıyoruz..

Eller ‘Yeni Dünya’ kurarken, biz ne yapıyoruz..

Dünya büyük bir buhran yaşıyor. ‘Yeni bir Yüzyıl’ın oluşum sancıları çekiliyor.

Bu buhran ve sancı, “Yeni Dünya”nın inşaası için ortaya çıkan semptomlardır. Ama dramatik şekilde; inşaadan önce imha edişleri, edilişleri yaşamak zorundayız ve yaşıyoruz.

Afganistan, Libya, Sudan, Yemen, Katar, Ukrayna, Brezilya, Türkiye başta olmak üzere; Latin Amerika, Afrika ve özellikle güney Asya ülkelerinde yaşanan savaş, çatışma ve karışıklıklar bunun en temel örnekleridir. Yeni Dünya’nın Egemenleri yıkmadan yapmayı, bulandırmadan durultmayı, öldürmeden var etmeyi düşünmüyor. Hedefe koydukları menfaatlerinin dama taşı, ülkeler onlar için birer coğrafyadan ibaret toprak parçaları olarak görülüyor.

İnsan mı…? Onlar için hiçbir önemi yok. Varsa yoksa; vahşi sömürgecilik ve hakimiyet ihtiraslarının maksimizasyonu…

Egemen Güçler’in (ABD-İngiltere-Avrupa- Çin-Rusya) parselasyon kavgaları tüm yeryüzü sathını sarmış vaziyette. Yani; “Filler tepişiyor”, maalesef ki; “çimler de vahşice eziliyor”. Bu konuda takipçilerim bilir; “Yeni Dünya Düzeni, Yeni Dünya Konsepti” içerikli yazılar yazdım. Egemen güçler dediğim Merkez Devlet’lerin, Hedef Ülkeler’in paylaşımı konusunda örtülü veya açık bir 3. Dünya Savaşı yürüttüğü gerçeğine önemle vurgu yaptım.

Gerçekten de; şuanda “Yeni İpek Yolu” başlıklı büyük bir askeri, siyasi ve psikolojik savaş yaşıyoruz. Yaşanılan hiçbir şey tesadüfi değildir. Afganistan’da yıllarca süren karışıklıklar, Katar Krizi, Türki Cumhuriyetler’deki FETÖ Yapılanması, Ukrayna Krizi, Avrupa’daki karışıklıklar ve İngiltere’nin AB’den çıkma kararı, Ülkemizde yaşanan iç sorun ve masumiyet görüntülü kimi kıpırdanmalar… Bunların hepsinin arka planında “Egemen Güçlerin” uzun vadeli şeytani paylaşım ve yeni harita oluşumuna dair gerekçeler yatmaktadır.

“Egemenler” yaptıkları bu “yeni parselasyon” planlarında, meşruiyet gibi insani algıdan yoksunlar. Bu konuda amaçlarına hizmet eden her türlü enstrümanı kullanabilirler ve kullanıyo…….

YAZI ETİKETLERİ:
TAKİP EDİN:

Adalet, Mülkün (De
15 Temmuz'u unutmak

info@cengizaygun.com.tr

Bu Yazarı Değerlendir:
HİÇ YORUM YOK