02/21/2020
AnasayfaBASINDANNice onuncu yıllar Ogün Gazetesi

Nice onuncu yıllar Ogün Gazetesi

Ogün Gazetesinin kuruluşundan bugüne her sayısında tanıdığım ünlü siyasetçi, işadamı, sanatçı ve cemiyet hayatının önemli isimleri arasında yer alan dostlarımı tanıtma fırsatı yakaladım.

Bir Portre Yazarı olarak kimi zamanda dost yazarları sayfamızda konuk ederek benden daha iyi tanıdıklarını bildiğim önemli değerlerimizi tanıtmalarına vesile olduk.

Yaşayan değerlerimize yer vermeyi ana felsefemiz olarak bazı sayılarımızda ise kaybettiğimiz önemli şahsiyetler ile ilgili portre yazarak okurlarımızla paylaştık.

Gazetemizin 10.yılı nedeniyle gazete yöneticileri olan kardeşlerimi gösterdikleri azim, başarı ve fedakarlıklardan dolayı tebrik etmek ve verdikleri emeklerden dolayı da teşekkürlerimi belirtmek isterim. Esasında bu portrede Ogün Gazetesi’nin portresini yapmak isterdim. Lakin geçmiş sayılarımızda yer verdiğim için tekrar etmemek adına bu portrede yazmamayı tercih ettim. Zannedersem bundan 3 yıl kadar önce idi portrede konumuz Ogün Gazetesi olmuştu. Avşa’da yapılan Ogün Gazetesi Parkını, KKTC’de verilen 19 Mayıs Konserini, Tekirdağ’da halk ile buluşma etkinliğini, Kocaelispor’a ve KKTC’de bulunan spor kulüplerine sponsorluk desteklerini ile birçok sosyal sorumluluk projelerine portre de yer vermiştim. Bana tahsis edilen sayfa yetmediğinden 3 ayrı bölüm şeklinde değişik sayılarda yayınlanmıştı.

Ogün Gazetesi gerçekten benim için ve yönetici kardeşlerim için değeri sözlerle anlatılmayacak kadar önemlidir. Bu önem dolayısıyla hiçbir zaman saygımız ve sevgimiz azalmadı aksine her zaman daha da zirveye ulaştı. Ben yaptım anlayışından ziyade biz düşüncemiz Ogün Gazetesi camiasını bir aile konumuna getirmiştir. ’Kısaca biz bir aileyiz ve ben bu ailenin bir neferiyim, Liderler her zaman benim can kardeşlerimdir’ Rabbim bizim ailemize zeval vermesin ve birliğimiz daim olur inşallah…

Sevgili Ogün okurları 10.yıldönümümüz vesilesiyle geçmişte yaptığım birkaç portremden de bahis etmeden geçemeyeceğim.

Kimilerine göre Türkiye’ye, Atatürk’ten sonra gelmiş, geçmiş, en büyük lider, kimilerine göre halkın sesi, kimilerine göre zaferlerin adamı.

Ancak herkes ile her kesimin birleştiği tek nokta var oda Recep Tayyip Erdoğan ve liderliği tartışılmaz.

Ben sevgili büyüğüm ve ülkemin tartışılmaz lideri için başka bir boyut getireceğim. O artık sadece ülkemin değil, o tüm Dünya’da adı ve sözü geçen büyük bir dünya lideri. Bu duygularımı sayın başkanımızın balkon konuşmasını izlerken kaleme alarak, zihnimdekileri kalemimle satırlarıma yansıtmıştım. Bu düşüncelerimi tekrar sizlerle paylaşmak istedim. Benim en aanlamlı portrelerimden birisi olmuştur. Başkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın portresi…

Ben Portre yazarı olarak Ak Partiye oy verdim ama kesinlikle Ak Partili değilim. Ben Recep Tayyip Erdoğancıyım tüm Türkiye’de ki çoğunluk gibi…

‘iki devlet bir millet’ olarak beraber anıldığımız Azerbaycan’ı ve dolayısıyla Duayen siyasetçi Rahmetli Haydar Aliyev ile Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’i anlatmıştım.

Başarılı projelerin sahibi ve mütevazı kişiliğiyle son derece saygı duyduğum, Öğretim Üyesi, Siyasetçi olan İlham Aliyev Azerbaycan olmadan, Azerbaycan da Aliyev olmadan düşünülemez. Rahmetli Haydar Aliyev ile Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel vesilesiyle tanışmıştım. Birkaç sefer hem Bakü’de görüşme fırsatımız olmuştu kendisi ile… Bu diyaloglarımıza yer verdiğimiz portre yazım gibi bir çok önemli değere sayfamızda yer vermiştim.

Popüler kimliğinden sıyrılmış, şöhreti sonuna kadar yaşamış, şimdi sadece kendi için yaşamak isteyen ilk özel televizyonların; ilk talk show sunucusu, oyuncu Cem Özer’i anlattığım portre yazısından sonra sevgili dostum gazetemizde köşe yazısı yazmaya ve ailemize katılmaya karar vermişti.

Halkın dertleriyle dertlenen içimizden birisi olan İdris Güllüce’yi Çevre ve Şehircilik Bakanı olduğu zaman sayfamıza konuk etmiştik.

Özellikle son zamanlarda ülkemize gelen yabancı yatırımcılar ve geliş şekillerini kısaca irdeleyerek ekonomimize zarar vermek isteyenlerin önüne set çekmek için portre yazarı olarak kalemi elime aldığımız zamanları da hatırlıyorum.

Sevgili Dostum Güler Sabancı’yı ve rahmetli büyüğümüz Sakıp Sabancı’yı anlattığım portre gerçekten bende hoş seda bırakan portreler arasında idi.

KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Rahmetli Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’i, Sünnetin Profesörü Kemal Özkan’ı, Renkli kişiliğiyle gönül adamı Mustafa Topaloğlu’nu, BDDK eski Başkanı Tevfik Bilgin’i, Gönüllerin adamı Sadettin Tantan’ı, TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk’u, KKTC’nin önemli değeri İşadamı Avukat Menteş Aziz’i, eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ü, Sanatçı Dostumuz İsmail Türüt’ü, Koç gurubunu varislerinden Ali Koç’u, Tarihin, sanatın, kültürün, mimarinin başkenti İstanbul’un Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı olduğu zamanda Akademisyen, Diplomat, Siyasetçi, Uluslararası İlişkiler Uzmanı olan Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nu, Gazeteci-Yazar, Siyasetçi, Yönetici, Antalya Milletvekili Menderes Mehmet Tevfik Türel’i, Türk akademisyen, yazar ve Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı, Gazeteci, şair, yazar, siyasetçi ve Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanı Mustafa Bülent Ecevit’i, Türk dünyasının bilge lideri, Türk Milliyetçiliğinin kurucusu, Başbuğ Alparslan Türkeş’i, Dünyalık nimet ve etiketleri hiçe sayan hizmet ve siyaset adamı Necmettin Erbakan’ı, Ak Parti Kurucusu, Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Reha Denemeç’i, Çok sevdiğim güzel, babacan bir insanı, lisan-ı haliyle lisan-ı kaliyle ve etrafıyla tam bir muallim, yani günümüz deyişiyle bir öğretmen Ekrem Erdem’i ve birçok önemli değeri siz okurlarım için kaleme aldım ve almaya da Allah’ın izni ile devam edeceğim.

Tekrar Ogün Gazetesinin 10.yılını kutlarken, yeni bir portrede görüşmek üzere sağlıcakla kalın sevgili okurlarım…

CENGİZ AYGÜN / BİR PORTRE

 

TAKİP EDİN:

Çevre ve Şehircili
Koç Holding Yöneti

info@cengizaygun.com.tr

Bu Yazarı Değerlendir:
HİÇ YORUM YOK