AnasayfaBASINDANBeşiktaş bir dünya markası olmuştur

Beşiktaş bir dünya markası olmuştur

Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BSİAD)’ın Geleneksel hale getirdiği Gala Yemeği The Greenpark Bostancı Hotel İstanbul’da gerçekleştirildi. Beşiktaşlı yöneticiler, işadamları, sanatçı ve cemiyet hayatının önemli isimlerinin katıldığı gecede Beşiktaşlı ünlü sanatçı Ege birbirinden eşsiz eserlerini seslendirdi.

Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Cengiz Aygün ev sahipliğinde düzenlenen geceye, Beşiktaş’lı sanatçıların düeti damga vururken, Beşiktaş Kulübü adına konuşma yapan Suat Orman’ın davetlilere Fikret Orman’ın selamını iletmesi salonda alkışlarla karşılandı.

Dernek Başkan Yardımcısı Ferhat Pazarbaşı’nın yaptığı açılış konuşması ile başlayan organizasyonda Beşiktaş Kulübü adına Suat Orman ve Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Cengiz Aygün konuşma yaptı.

BEŞİKTAŞLI SANATÇILAR GALA YEMEĞİNİ MÜZİK ŞÖLENİNE ÇEVİRDİ

Ünlü Sanatçı Ege’nin Beşiktaşlı sanatçılar, Cem Özer, Çağlayan Topaloğlu ile Dernek Başkan Yardımcısı Ferhat Pazarbaşı ile sahnesini paylaşması gecenin müzik şölenine dönüşmesine neden oldu.

Cem Özer’in yaptığı esprilerle dolu sanat sunumu ise alkışlarla kahkahaların karışmasına neden oldu.

BAŞKAN YARDIMCISI FERHAT PAZARBAŞI, BEŞİKTAŞ KULÜBÜ DİĞER KULÜPLERDEN FARKLIDIR

Gala yemeğinin açılış konuşmasını yapan Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkan Yardımcısı Ferhat Pazarbaşı; “Hiçbir türdeki birliktelik futbol kulüplerindeki gibi insanları bir araya getiremez. Bu anlamda büyük futbol kulübünün parçası olmak, ona bağlı bir dernek olmak da benzer bir güç yaratıyor. Düşünün, Dünya da başka hiçbir şey, ne kanarya sevmek, ne bir partiyi desteklemek, bir ülkenin üçte birini peşinden sürükleyecek bir güç oluşturamaz.

Biz Beşiktaşlılar olarak yalnızca bu gücün farkında değiliz aynı zamanda Beşiktaş’ın diğer kulüplerden farkının da bilincinde olduğumuz için Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni kurduk” şeklinde açıklamalarda bulundu.

FERHAT PAZARBAŞI, DERNEĞİMİZİN ANA AMACI KULÜMÜZÜN GÜÇLENMESİDİR

Dernek olarak ana amaçlarının kulübün güçlenmesi olduğunu kaydeden Pazarbaşı, “Bir taraftan da dernek yolu ile her Beşiktaş taraftarının her Beşiktaş üyesinin bir Beşiktaş Yönetim Kurulu üyesi gibi, Beşiktaş Başkanı disiplini ile yaşaması gerektiğini göstermek. Burada bize gurur veren; Beşiktaşlılığın farklı oluşu, duruşu, hayata karşı eleştirel, düzeltici ve birleştirici yaklaşımı oldu. Malumunuz bir futbol maçını desteklemek çokta entelektüellik istemiyor. Bu anlamda futbol taraftarı için basketbol, hokey, badminton taraftarlığı kadar entelektüel olması gerekir diyemeyiz. Bu taraftar tipolojisinde birçok ilkellik, düşüncesizlik beklenebilir. Ancak Beşiktaşlı olmanın farkı var. Örneğin Türkiye’de en çok konuşulan konulardan biri Ermeni meselesi iken Beşiktaş’ın tribün lideri Ermeni idi.

Beşiktaş Türkiye’nin farklı kulübüdür. Beşiktaş’ın yaklaşımı, bakışı her zaman birleştirmeye yöneliktir. Ben bugün aramızda olan bütün üye arkadaşlarımıza, yeni üyelerimize, üye olmak üzere olan dostlarımıza çok teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

SUAT ORMAN, FİKRET ORMAN YÖNETİMİ MUCİZELER YARATTI

Beşiktaş Kulübü adına konuşma yapan Sayın Suat Orman, “Yönetim kurulu başkanımız sayın Fikret Orman ve Yönetim kurulu üyelerimiz adına hepinize teşekkür ediyorum. Aslında çok kısa olan ancak bize çok uzun gelen bir dönemi anlatmak istiyorum. 26 Mart 2012 tarihi, geldiğimiz dönem içerisinde hiç kimsenin kötü niyetli olduğuna inanmıyorum. Birtakım hatalar yapılmış olabilir.

Ancak; vergi borçları, kısa vadeli ödemeler gibi sebepler ile iki ay yürütülemeyecek bir konumda olan Beşiktaş’ı çok büyük bir el değmişçesine Sayın Başkanımız öyle mucizeler yaratmaya başladı ki her gün en az iki tane haciz kamyonu gelen Beşiktaş Kulübü’nün önünde, şimdi bakıyorum Beşiktaş bir stad yapmış. 780 bin metreküp beton kaldırmış. 24 bin ton çelik yapılmış.

Bu arada siyasi olaylar olmuş Türkiye birbirine girmiş, bu zor dönemde Beşiktaş hem marka değeri yaratmış hem stadını yapmış, 4 senede ilk şampiyonluğu gelmiş, UEFA’da çeyrek finaldeyiz” diyerek konuştu.

ORMAN, BEŞİKTAŞ KULÜBÜ DÜNYA MARKASI OLMUŞTUR

Orman, “Baktığımız zaman Beşiktaş artık 9 tane şirketler grubundan oluşan yaklaşın 4400 kişi çalışan bir aile. İnsanlar Beşiktaş’ı sadece bir spor kulübü olarak düşünüyor. Ancak çok yüksek cirolara ulaşan bir Şirketler grubu oldu. Yeni Kulüp binamız da son derece modern ve hedefi olan bir işletmeler zinciri mantığı ile yürütülüyor” dedi.

BAŞKAN CENGİZ AYGÜN, BEŞİKTAŞ’A VE BEŞİKTAŞLILARA YAKIŞIR PROJELER GELİŞTİRİYORUZ

Gala yemeği öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Beşiktaşlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Cengiz Aygün, “Dernek olarak geçmişte çok güzel projeler yapıldı, bundan sonra da yeni yönetim kurulu olarak aynı şekilde ciddi projeleri yapmaya devam edeceğiz. İstanbul’daki Beşiktaşlı sanayici ve işadamları olarak güçlerimizi birleştirerek, kulübümüze destek olma gayret içerisindeyiz. Beşiktaş’a ve Beşiktaşlılara yakışır şekilde hareket sergilemeye de ayrıca çok büyük özen gösteriyoruz.

CENGİZ AYGÜN, ÜLKE BARIŞI VE İSTİKRARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Dernek olarak kulübümüze verdiğimiz karşılıksız destek haricinde Beşiktaşlı tüm dostlarımızın dertleriyle dertlenmek gibi bir misyonumuz olduğunu asla unutmadan çalışıyoruz. Yatırımlarımızla ülke ekonomisine fayda sağlarken, diğer yandan da ülke barışı ve istikrarı için faydalı olan projelere destek veriyoruz.

Emin olunuz, çok güzel işler yapıyoruz ve yaptığımız bu projeler yapacaklarımız için büyük bir referans olma niteliği taşımaktadır. Üye sayısında inanılmaz bir artış var. Bu güç birliği ile çok güzel projelere imza atacağız” şeklinde konuştu.

 

TAKİP EDİN:
FETÖ'nün tükenen
Cumhurbaşkanımıza

info@cengizaygun.com.tr

Bu Yazarı Değerlendir:
HİÇ YORUM YOK

YORUM YAP